Advokátní kancelář MN-LEGAL
CZ | EN

nas-tym

Aktuality

9. 2. 2018
Rádi bychom touto cestou oznámili změnu sídla naší advokátní kanceláře a informovali o nových prostorách, v&...
14. 11. 2017
Rozdělení společné věci, její přikázání spoluvlastníkovi nebo nařízení prodeje ve veřejné dražbě – jednotliv...
31. 10. 2017
Ochrana vlastnického práva k pozemku versus zájem na veřejném užívání účelové komunikace; definičn...

Associates

Mgr. Veronika Tomanová

tomanova

Mgr. Veronika Tomanová se stala součástí našeho týmu v září 2012. Ve své praxi se věnuje především obchodnímu právu, pracovnímu právu a sporné agendě. 

Veronika je absolventkou Právnické fakulty Univerzity Karlovy (2015). Během svého studia vycestovala na roční studijní pobyt na University of Essex do Spojeného království, kde získala cenu za nejlepší studijní výsledky v předmětu Property Law.

Více...
 

V letech 2012–2014, kdy Veronika v naší advokátní kanceláři pracovala na pozici právní asistentky, poskytovala podporu týmu právníků, zejména v oblasti obchodního práva a sporné agendy.

K jejím zájmům patří detektivní literatura, kinematografie, móda a in-line bruslení. K jejím koníčkům patří též italština, jejíž základní znalost se snaží rozvíjet.

Veronika hovoří plynně česky a anglicky, má základní znalost němčiny.

   

Mgr. Adéla Tichá

ticha-adela

Mgr. Adéla Tichá je členkou našeho týmu od září 2017. Ve své praxi se zaměřuje zejména na občanské právo (včetně rodinného), správní a zdravotnické právo.

Adéla je absolventkou Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně (2017). V průběhu studia se zúčastnila několika zahraničních programů pro studenty práv, mj. mezinárodní letní školy v chorvatském Zadaru či italském Salernu. Vystoupila také jako jedna z přednášejících na semináři zaměřeném na evropské a mezinárodní trestní právo v souvislosti s ochranou lidských práv v trestním řízení, jenž se konal v Litvě.

Více...
 

Zkušenosti v oblasti advokacie a justice získala Adéla již během svých studií, když působila mj. na Nejvyšším správním soudu České republiky či Ústavním soudu České republiky.

Mezi její zájmy patří zejména literatura, fitness, běh a vaření.

Adéla hovoří plynně česky a anglicky, má základní znalosti němčiny.